E-Ticarette Başarılı Olmanın Püf Noktaları

E-Ticaret'te Başarılı Olmanın En Önemli 5 Püf Noktası

Her iş kolunda olduğu gibi e-ticaret sektöründe de yalnız değilsiniz. Birbirinden değerli ve güçlü rakipleriniz ve zorlu bir yarış sizleri bekliyor. Ancak her yarışta olduğu gibi burada başarılı olmanın püf noktaları mevcut. Eğer bu püf noktalarına hakim olursanız başarı çok daha kısa sürede sizlerle olacaktır.

Bir e-ticaret sitesini başarıya taşıyacak, yapılan yatırımı ve emeği boşa çıkarmayacak, sizleri hayal kırıklığına atmayacak adımlardan en önemli beşini sizlere burada anlatmak istedik. Bu beş önemli maddede yatırım, ürün ve stok, mekan, ekip ve ulaşım konularına girmeyeceğiz. Bunların önemli olduğu zaten aşikar ve bunu herkes gibi kafanıza kafanıza vurmaya gerek yok. Biz web dünyasında başarılı olmayı sizlere anlatacağız. Dileriz başarılı e-ticaret yazılımımızı bu püf noktalar ile tamamlayarak başarıya çok daha kısa sürede ulaşırsınız.

1- Özgün bir marka yaratın.
Web dünyası büyük olduğu kadar da küçüktür. E-Ticaret projeniz için rakipleriniz arasından sıyrılacak, başka bir marka veya ürünü çağrıştırmayacak, akılda kalıcı ve dikkat uyandırıcı bir marka belirleyin. Marka belirlerken sitenizin hedef kitlesini, satmayı düşündüğünüz ürünleri ve ürün kategorilerini dikkate alın.

2- Web site yazılımınıza ve tasarımınıza dikkat edin.
Site bir bedendir. Bu bedene can verecek en önemli iki organ ise yazılım ve tasarımdır. SEO uyumlu, her türlü cihaza uygun, kullanışlı ve pratik tasarım ve yazılıma sahip olmayan bir e-ticaret sitesinde kimse zaman geçirmek ve alışveriş yapmak istemez emin olun.

3- Kategorilerinizi ve ürünlerinizi özgün içerikler ile anlatın.
Kopya çekmenin bir suç olduğunu bilmeyen yoktur. Ama çekmek de bir o kadar kolay ve tatlı diyen çoktur. Web dünyasında kopya içerikler çok rahat teşhis edilir ve cezalandırır. Emin olun kimse bu cezaları almak istemez. Bir e-ticaret sitesi için arama motorlarından ceza almak bir hastanın yaşam fişini çekmek kadar tehlikelidir. Bunun için her sayfanızı, kategorileriniz ve ürünlerinizi özgün içerikler ile geliştirin.

4- Arama motorlarına önem verin.
Web demek arama motoru demektir. Bugün web dünyasındaki trafiğin hemen hemen %90'ı ve üzeri arama motorları üzerinden yapılmaktadır. Böylesine önemli bir kulvarda olmak sitenize gelecek olan trafiği arttıracak dolayısı ile satışınızı ve cironuzu arttıracaktır. Bu anlamda SEO kurallarına, içerik kurallarına dikkat etmek, arama motorlarına reklamlar vermekten kaçınmayınız.

5- Ziyaretçiye değer verin, onların görüşlerini önemseyin.
Sitenizi ziyaret eden herkese görüşlerini iletme fırsatı verin. Yorum bölümü olmazsa olmaz. Yine onlara daha samimi ve yararlı bilgiler sunmak için blog oluşturun ve düzenli içerik üretin. Bu hem müşteri ile ilişkileriniz hem de sitenizin arama motorlarında aktifliği için oldukça önemlidir.