Projem İçin Stok Yapmak Zorunda Mıyım?

E-ticaret'in en önemli ayaklarından biri ürün tedarik ve stok durumudur. Satmayı planladığınız ve sitenize eklediğiniz tüm ürünlerin tedarikini hızlı ve istediğiniz her an gerçekleştirebiliyor olmanız gerekiyor. Bu sitenizden alışveriş yapanlar için oldukça önemli bir durumdur. Verilen siparişi geç temin eden site ziyaretçisi bir daha aynı alışveriş sitesinden büyük olasılıkla tekrar alışveriş yapmayacaktır. Hızlı teslimat güven duygusunun en önemli kriteridir.

Böylesine önemli bir konuda tek olumsuz durum binlerce ürünü nasıl olurda stok yapabilirsiniz. Üstelik renk, beden gibi ayrı kriterlerle yüz binlerce ürün ortaya çıkabilirken. Yine bu stok durumu için maliyeti karşılayabilecek gücünüz var mı? Bu büyük yatırım gerektiren bir çalışmadır. Neyse ki bir e-ticaret sitesi için stok yapma zorunluluğu yoktur. Yoksa e-ticaret yapan firma sayısı rahatlıkla sayılabilecek kadar az olurdu. Tabi ki stok ve depolama yapmanızı bizde isteriz ama bu durumun üstesinden gelecek çalışmalar mevcut. Bunların en önemlisi sitenize direk üretici firmadan xml ile ürün çekmek. XML ile ürün çekmek sizin stok yapmanıza gerek bırakmıyor. Gelen sipariş adedince sizde anlaşmalı olduğunuz kuruma sipariş geçiyorsunuz ve en kısa sürede ürünü tedarik ediyorsunuz. Tedarik ettiğiniz ürünü diler direk anlaşmalı olduğunuz kurum üzerinden ya da kendi adresinizden alıcıya gönderiyorsunuz. Böylelikle onlarca kategoride binlerce ürünü stoklarınızda varmışçasına sitenizde tutabiliyorsunuz. Üstelik xml ile karşı tarafın stok durumunu anlık güncelleyebiliyorsunuz. Böylelikle stokta olmayan ürünü sitenizde satışa kapatabiliyorsunuz.

E-Ticaret siteniz için stok yapmanızı ortadan kaldıran xml sistemini ve xml veren marka ve siteleri iyi araştırmanızı tavsiye ederiz. Tüm e-ticaret paketlerimiz xml ile ürün çekmeye uyumludur. Panel üzerinden bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.