E-Ticarete Yeni Başlayanlar E-Ticaret Rehberi

Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret

E-Ticaret sektörüne yeni girecek olanlara tavsiye niteliğinde web de yüzlerce yazı okuyabilirsiniz. Bunların bir kısmı bilgi ve birikim sahibi kişilerce oluşturulmuş içerikler, bir kısmı ise tamamen deneyimsiz ve sadece yazılmak ve paylaşılmak üzere oluşturulmuş içeriklerdir.

E-Ticaret sektörü keyifli ancak bir o kadarda ilgi isteyen bir ticaret türüdür. Ekip gerektirir, Zaman gerekiri ve başarı oranı her hangi bir ticaret kolundan farklı değildir.

E-Ticaret girişimi sermaye gerektirir. Ürün stok durumu önemlidir. Kargo yani sevkiyat planlaması ve stratejisinin iyi yapılmış olması gerekmektedir. Ancak her şeyden önce iyi bir site yazılımı ve görseli iyi konumlandırılmış bir tasarım şarttır.

Bugün günümüzde her gün onlarca e-ticaret sitesi yayına girerken bir kısım e-ticaret siteleri de yayın hayatına son vermektedir. Bu sonlanmalar genellikle site ile ilgilenememek ve personel, ekip oluşturamamaktandır. Bu anlamda projenizi iyi konumlandırmanızda ve deneyim sahibi bir ekip ile yola çıkmanızda yarar vardır.

Bunları dikkate almanızda yarar var;

- E-ticaret sitenizi seçerken yazılımına dikkat edin. SEO uyumlu ve yönetim paneli kolay pratik siteleri tercih edin.

- Siteniz ile ilgilenin. Her gün ürünlerinizin stok durumunu güncelleyin. Stokta olmayan ürünleri sitenizden kaldırın.

- Siparişleri olabildiğince hızlı kargolayın. Kargo firmalarının da gecikebileceğini hesaba katın.

- E-Ticaret mobil uygulama sahibi olun. Herkese her yerde ulaşabilir olun.

- Asla tek başınıza çalışmayın. En az 3 kişilik bir ekip ile yola çıkın.

- Tedarikini kolay temin edebileceğiniz sektörde e-ticaret yapın. Önemli olan ürün yelpazenizi geniş tutmak değil, ulaşılabilir ürün yelpazesine sahip olmaktır.