Havale ve Kapıda Ödeme Sistemi

E-Ticaret sitelerinde kullanılan ödeme sistemlerinin başında kredi kartı ile alışveriş gelse de, son zamanlarda fazlaca tercih edilen ödeme sistemi kapıda ödeme ve havale ile ödeme yöntemidir.

Bir çok alışveriş sitesi havale ile ödeme yöntemini kredi kartı ile ödeme yöntemine nazaran daha çok tercih etmektedir. Bunda sanal pos sistemlerinde ki komisyon oranlarının havale işleminde olmamasından dolayıdır. Bu yüzden bir çok site havale ile ödeme yapmak isteyen müşterilerine özel indirimler sunmaktadır.

Kapıda ödeme yöntemi ise son zamanlarda online alışveriş yapan müşterilerin en çok tercih ettiği sistemlerden biridir. Bunda en büyük etken, ürünü görmeden, eline geçmeden ödeme yapmamalarıdır. Yani güven olayı burada söz konusudur. Kapıda ödeme sistemi kargo firmalarınca organize edilmektedir. Ödeme kargo firmasınca tahsil edilir ve daha sonra e-ticaret firmasının hesabına aktarılır.

MobileETicaret paketlerinin tamamında havale ile ödeme ve kapıda ödeme seçenekleri mevcuttur. Sizde müşterinize dilediği ödeme planında alışveriş yapma özgürlüğünü sunabilir, alışverişi sepette bırakmayı minimuma indirebilirsiniz.