İçeriklerin Açıklama SEO Uyumlu Yazımı

E-Ticaret sitelerinde en önemli kriter satmayı planladığınız ürünleri arama motorlarında yer alan ilgili aramalarda üst sıralanmasını sağlamaktır. Çünkü özellikle yeni bir e-ticaret projesinin marka bilinirliği oldukça düşük olmaktadır. Rakipleriniz ile başa çıkmanın baş kuralı google, yandex, bing gibi arama motorlarında bulunurluğunu arttırmaktır. Bunu gerçekleştirmenin en önemli çalışması ise özgün içerikler oluşturmak kategori ve ürün açıklama içeriklerini seo uyumlu hale getirmektir.

Kategori açıklaması nasıl seo uyumlu yazılır?
Kategori içerikleri o kategoride yer alan ürünleri anlatmaktan geçer. Minimum 300 kelimelik seo uyumlu yani içinde anahtar kelimelerin geçtiği tanıtım yazıları yazmak kategorinizi seo uyumlu hale getirecektir. Tabii ki bir iki kelimeye link vermekte de bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Ürün tanıtım yazıları nasıl seo uyumlu yazılır?
Özellikle xml ile ürün çeken e-ticaret siteleri için oldukça önemli bir konu olan ürün tanıtım yazılarını seo uyumlu hale getirmek arama motorları için büyük bir gereksinimdir. Onlarca hatta yüzlerce site ile aynı içeriklerle dolu bir sitenin arama motorlarında başarılı olması beklenemez. Bu anlamda tüm ürünlerininizin içeriklerini elden geçirmekte yarar vardır. Bu çalışmayı yaparken sattığınız ürünün açıklamalarını en özgün içerikler ile ve anahtar kelimeler ile yazınız. Bu çalışma size seo uygunluk anlamında büyük yol aldıracaktır. Minimum 150 kelime, hatta başarılı bir çalışma için 300 kelimenin altına düşmemek şartı ile içerikler oluşturun ve sadece o üründen bahsedin.

Gerek kategori gerekse ürün tanıtım yazıları yazmak ciddi ve büyük zahmet gerektiren çalışmalardır. Bu anlamda hizmet veren içerik ajansları bulunmaktadır. Sizde yeterli deneyim sahibi personele sahip değilseniz ya da bu çalışmaya ayıracağınız zamana sahip değilseniz içerik ajansları ile çalışabilirsiniz.