Responsive Tasarım ve Kodlama

Responsive tasarım demek, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi içeriklerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması demektir. Genellikle responsive tasarımlar desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.

Bilindiği gibi e-ticaret sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte güçlük yaşarlar. Eğer girdikleri online alışveriş sitesi responsive yada mobil site değilse, almak ya da incelemek istedikleri ürünü ancak zoom yaparak görebilmektedirler. Ancak yine de, kısıtlı bir alanı görüntüleyebilirler ve kulanım zorluğu çekerler. Yine e-ticaret sitelerinde menüleri gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki bulamayabilirler.

Ancak responsive tasarım ve responsive kodlama yapılmış e-ticaret yazılımlarında siteniz her ortamda açılabilir ve site ziyaretçileri rahatlıkla alışveriş yapabilirler.

MobileETicaret site tasarımı da responsive özelliği taşımaktadır ve ister masaüstü, ister tablet isterseniz cepten özel boyutlarla açılmaktadır. Üstelik bu özellik tüm paket kullanıcılarımıza tamamen ücretsiz sunulmaktadır.