SSL Sertifikası Nedir?

Ssl sertifikası internet sitelerinde veri güvenliğini sağlayan en önemli uygulamadır. Tüm dünyada kullanılmaktadır ve bir sitede ssl sertifikası bulunuyor olması o sitenin güvenilir olduğunu göstermektedir. E-Ticaret sitelerinde en önemli işlem ödeme sırasında ki bilgilerin ve verilerin gizliliğidir. Bu anlamda tüm sahtekarlıkların önüne geçmek için ssl sertifikası şarttır. Günümüzde zaten ssl sertifikasına sahip olmayan e-ticaret sitelerine sanal pos verilmesi engellenmiştir.

Ssl sertifikası sayesinde site güvenliğindeki sorunlar büyük ölçüde çözülmüş olup, güvenli bir veri aktarım işleminin gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Ssl sertifikası, internet sitesi ve sunucu arasında veri transfer işlemi gerçekleştirildiği takdirde, verilerin şifrelenmesi vasıtasıyla güvenli olması sağlanmaktadır.

Sertifika bir önlemdir. Ssl sertifikası sayesinde şifrelenmiş verilerin başka kişilere ulaşması durumu söz konusu olsa bile, en yeni yazılımların kullanılması şeklinde dahi çözülmesi oldukça uzun zaman alacaktır. Sertifika sistemi büyük oranda güvenliği sağlamakta olup, şifreleme sistemindeki verilerin şu ana kadar kırılamaması söz konusudur. Bunun dışında bu sertifikaları sağlayan ulusal ve uluslararası birçok firma bulunmakta olup fiyatları da markadan markaya farklılık gösterebilmektedir.

E-ticaret sitelerinde güvenlik açığının önlenmesi için ssl sertifikası kullanılması bir zorunluluktur. Bu gerek sitenizin ziyaretçilere güvenli olduğunu gösterecek hem de onların bilgilerini tamamen şifreleri olarak gerekli mercilere aktaracaktır.

MobileETicaret olarak tüm paketlerimiz ssl güvenlik sertifikası alt yapısına sahiptir.