Tedarik

E-ticaret siteniz için ürün tedarik süreci önemli bir süreçtir. Devamlılığı olmayan, bulunması ve tedarik süreci zor ürünleri sitenize eklemenizi tavsiye etmeyiz. Sitenizde yer alan ürünleri dilediğiniz vakit temin edebilir olmanız gerekmektedir. Peki ama e-ticaret siteniz için nerelerden ürün bulabilir ve sitenize ekleyebilirsiniz? Bu konuda MobileETicaret olarak sizlere bir kaç ip ucu vermek istiyoruz.

1. XML İle Ürün Tedarik Etmek
Siteniz için en kolay ürün tedarik süreci xml ile ürün çekme yöntemidir. Bu yöntem ile üreticiden ya da ana bayinin sitesinden binlerce ürünü zahmetsiz ve kolayca direkt sitenize çekebilirsiniz. Xml alacağınız kategorileri belirledikten sonra o kategorilerde xml veren firmaları ve xml veren siteleri belirleyip onlarla anlaşabilirsiniz.

2. Üreticiler İle Anlaşmak
Satmayı planladığınız kategoriler için direk üretici firma ile temasa geçerek ürün tedariki gerçekleştirebilirsiniz. Her sipariş geldiğinde adetli ya da toptan alım yapabilirsiniz. Bunun için toptancı merkezlerini ve toptancı sitelerini ziyaret etmenizde fayda var.

3. Bayilik Almak
Ana bayii ya da direk üretici ile temas kurarak markaları ve ürünleri için bayilik alabilirsiniz ve böylelikle o marka yada ürünleri sitenize ekleyebilirsiniz. Bu yöntem bir miktar sermaye ve güvence bedelleri gerektirebilir.